Profil

Get started
    Image 1

Profil

Říká se, že každý lidský život je prodchnut touhou po štěstí a smysluplnosti. A tak i já jsem zkoumala, co všechno ovlivňuje mé prožívání pocitu štěstí a radosti nejen v soukromém, ale i v pracovním životě.

Domnívala jsem se, že vytoužený pocit naplnění se dostaví, až dostuduji, koupím byt,  potkám svého životního partnera, dokončím projekt, získám dalšího významného klienta, zásadně překročím svůj obchodní plán a pojedu na vysněnou dovolenou. Pracovala jsem ve státní sféře, v neziskovém sektoru, nadnárodní korporaci i v českých společnostech. Svůj život jsem odkládala na spoustu "až" a čekání na něj vyplňoval stres prokládaný tak zatraceně krátce trvající  radostí z úspěchu a obavami z případného neúspěchu.

Jednoho dne jsem si uvědomila, že právě tímto čekáním na změnu vnějších okolností svůj život meškám. Skutečná změna v prožívání štěstí může nastat pouze vědomou proměnou vnitřního nastavení sebe sama. Ale ne "až někdy", nýbrž právě teď.

Tím, že jsem se přestala upínat k vnějším projevům úspěchu v budoucnosti a začala prožívat svůj život s větší bdělostí a pozorností vůči přítomnosti, stala jsem se šťastnější a překvapivě i výkonnější. Aniž bych věděla, jak obchodní případ dopadne, užívala jsem si každé setkání s klientem. Nikoli lpění na výsledku, ale prožitek z procesu mě naplňoval štěstím. Násobila se nejen má radost, ale nečekaně se zlepšily i mé obchodní výsledky.

A když se kolegové a přátelé začali ptát, jak to dělám, uvědomila jsem si, že se o svoji zkušenost chci podělit. Hledala jsem vhodný způsob, jak své poznání předat a zjistila jsem, že toto vědomí má v sobě každý z nás a jediné co je třeba udělat, je odkrýt oponu starých vzorců a omezujících přesvědčení, která nám brání v plném využití našeho potenciálu.

Mnohé informace lze předat přednáškou či školením a proto tyto metody také využívám. Nicméně jako nejúčinnější metoda se mi jeví právě koučink, protože nám umožňuje spojit se s vlastními zdroji, jež jsou naší přirozenou součástí.